Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 18:45
Advert Advert

Büyükşehir pehlivanlarından madalya yağmuru

Büyükşehir Belediyesi güreş sporcuları, bu yıl 58.’si düzenlenen Akbalık Yağlı Güreşleri’ne adeta damga vurdu. Çeşitli kategorilerde kıran kırana mücadele eden Büyükşehir pehlivanları, toplamda 10 madalya kazandı.

YAĞLI GÜREŞ
Giriş Tarihi : 09-06-2023 17:13
Büyükşehir pehlivanlarından madalya yağmuru

Sakarya Büyükşehir Belediyesi güreş sporcuları, 58. Akbalık Yağlı Güreşleri’nde er meydanını boş bırakmadı. 14 kategoride 500’den fazla güreşçinin katıldığı turnuvada Büyükşehir’in pehlivanları çeşitli kategorilerde toplamda 10 madalya kazandı. Kıran kırana geçen mücadelelerde başaltı kategorisinde Barış Bayav ikinci olurken, büyük orta boyunda Alparslan Tekmen birinci, Ahmet Oğuz ikinci oldu.

Küçük orta büyük boyunda ise Ensar Bıyık birinci, Muhammed Kösemusul ikinci, küçük orta küçük boyunda Semih Çuroğlu ikinci oldu. Birbirinden zorlu mücadelelere sahne olan turnuvada, deste büyük boyunda Seyit Sert birinci, deste orta boyunda Emirhan Yücel ikinci ve son olarak da teşvik ikide Ferhat Duman birinci, Fahrettin Çelik üçüncülük elde etti.

Büyükşehir’den sporculara kutlama mesajı

Sporcuların başarıları sonrası bir kutlama mesajı yayınlayan Büyükşehir Belediyesi, “Bu yıl 58.’si düzenlenen Akbalık Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren tüm sporcularımızı kutluyoruz. Sporun her alanında olduğu gibi ata sporumuz olan yağlı güreşte de böyle önemli bir başarılar yakalamak şehrimiz açısından oldukça gurur vericidir. Bu vesile ile turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR