Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 17:55
Advert Advert

Dünyayı dize getiren Mükremin’e ilk telefon Yüce’den: “Türkiye seninle gurur duyuyor”

Başkan Yüce, İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Mükremin Aktaş’ı telefonla arayarak tebrik etti. Sakarya olarak gurur duyduklarını ifade eden Başkan Yüce, göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı sporcusunu tebrik etti. Yüce, “Tüm Sakarya seni bekliyor, hepimizin gururu oldun. Tebrikler şampiyon” ifadelerini kullandı.

SPOR
Giriş Tarihi : 08-09-2023 16:33
Dünyayı dize getiren Mükremin’e ilk telefon Yüce’den: “Türkiye seninle gurur duyuyor”

5-6 Eylül tarihlerinde Kırgızistan’da düzenlenen şampiyonaya katılan Büyükşehir Belediyesi güreş sporcusu Mükremin Aktaş, 63 kilogramda dünya şampiyonu oldu. Rakiplerini puan kaybetmeden 8-0 gibi farklı skorlarla mağlup eden Aktaş, hem Türkiye’ye hem de Sakarya’ya büyük bir gurur yaşattı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Büyükşehir Belediyesi sporcusu Mükremin Aktaş’ı telefonla arayarak tebrik etti.

“Sakarya’nın gurur oldun”

Yüce, genç sporcuya Sakarya’ya büyük bir gurur yaşattığını belirterek, “Mükremin kardeşim göstermiş olduğun başarıdan dolayı seni yürekten tebrik ediyorum, Mevlam başarılarını artırarak devam ettirsin inşallah. Dünya şampiyonu olmak kolay bir iş değil. Sizler bizim medarı iftiharımız oldun, başımızın tacı oldun, Sakarya’nın gururu oldun. İnşallah en kısa zamanda seni burada ağırlamak ve bu güzel ödülü hep beraber kutlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Spora verdiğimiz desteğin meyvelerini alıyoruz

Sakarya’da sporu ve sporcuyu tüm imkanlarla desteklediklerini kaydeden Yüce, “Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her branşına yatırımlar gerçekleştirdik. Elimizden gelen tüm desteği fazlasıyla verdik. Halihazırda da tüm sporcularımıza gereken tüm desteği vermeye devam ediyoruz. Bugün de verdiğimiz bu desteğin meyvesini aldık. Elbette bu gurur hepimizin, bu gurur tüm Türkiye’nin” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR