Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 18:25
Advert Advert

GELENEKSEL HENDEK SELMAN DEDE YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 3 HAZİRAN’DA

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Hendek Selman Dede'yi Anma, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Sünnet Şöleni'nin hazırlıkları başladı. 20.’incisi yapılacak olan etkinliğin tarihi 3 Haziran olarak belirlendi.

SPOR
Giriş Tarihi : 10-05-2023 16:39
GELENEKSEL HENDEK SELMAN DEDE YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 3 HAZİRAN’DA

KOMİTE OLUŞTURULDU

Pandemi nedeniyle ara verilen Selman Dede'yi Anma, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Sünnet Şöleni’nin 20.’incisinin 3 Haziran 2023 tarihinde Selman Dede Mesire Alanında yapılacağı duyuruldu. Her yıl yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı etkinlik için Hendek Belediyesi tarafından komite oluşturuldu ve çalışmaların başladığı duyuruldu.

BAŞKAN BABAOĞLU: 3 HAZİRAN’DA HERKESİ BEKLİYORUZ

Selman Dede Mesire Alanında düzenlenecek olan şölen alanında gerekli hazırlıkların ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını duyuran Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Bu yıl 20.’incisini düzenleyeceğimiz Selman Dede'yi Anma, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Sünnet Şöleni için 3 Haziran’da karar kıldık. Kısa sürede gerekli hazırlıkları tamamlayıp alanımızı etkinliğe hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Allah’ın izniyle birçok pehlivanımıza ve misafirimize ev sahipliği yapacağız. Şimdiden herkesi 3 Haziran'daki etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR