Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 17:49
Advert Advert

HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ GÜREŞÇİSİ ALKAN AKAR U17 DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

1-3 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen U17 Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında milli takımımız 110 kg.'da Cemal Yusuf Bakır ile altın madalya, 71 kg.'da da Alkan Akar ile bronz madalya kazandı.

SPOR
Giriş Tarihi : 03-08-2023 11:17   Güncelleme : 10-08-2023 13:28
HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ GÜREŞÇİSİ ALKAN AKAR U17 DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

1-3 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen U17 Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında milli takımımız 110 kg.'da Cemal Yusuf Bakır ile altın madalya, 71 kg.'da da Alkan Akar ile bronz madalya kazandı.

Hendek Olimpik Spor Kulübü Başkanı Feyzullah Köstereli İstanbul'da gerçekleşen şampiyona ile ilgili olarak şunları söyledi. Başkan Köstereli, "U17 Dünya Şampiyonasında milli takımımızın almış olduğu 2 dereceden birisi olan Dünya üçüncülüğünü kulübümüz sporcusu Alkan Akar'ın alması ile şanlı bayrağımızı göndere çektirmesinin haklı onur ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Köstereli ayrıca, alınan bu derece ile kulüp tarihimiz 18.'inci Avrupa ve Dünya derecesine ulaşmış oldu. Kulübümüz her sene kürsü alışkanlığını devam ettirerek hedeflerini olimpiyatlar üzerine inşaa etmiş ve emin adımlarla hedefe doğru gitmek için birbirinden kıymetli antrenör kadrosu ve destek personelleri ile yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Ayrıca Başkan Köstereli, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile kurdukları gençler ve büyükler takımı ile de başarılı gidişat içerisinde olduklarını yaklaşan aylarda Ürdün'de yapılacak olan U20 Dünya Şampiyonasına Muhammed Ali Göçmen ve Muhittin Emre Helvacı ile milli takımımıza iki sporcu, işitme engelliler büyükler takımına da Mükremin Aktaş sporcumuz ile katkı sağlayarak ne kadar doğru bir gidişat içerisinde olduğumuzu göstermektedir" dedi.

Başkan Köstereli sözlerini sonlandırırken; "İlçemize, ilimize, ülkemize bu başarılı sonucu olarak bizleri son derece mutlu ve onure eden değerli sporcumuza, yetişmesinde büyük emekleri olan kıymetli antrenörlerimize, sporcumuzu bize emanet eden saygıdeğer ailesine, sporcumuzun yetişmesinde katkıları olan kulüp arkadaşlarına, destek personellerimize, her zaman bize güven ve desteğini esirgemeyen Kulübümüzün Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Vekilimiz Ali İnci'ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce'ye, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Nevzat İnanç'a, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın Şeref Eroğlu'na, milli takım teknik heyeti ve antrenörlerimize, kulübümüze maddi ve manevi desteklerini sunan değerli iş insanlarımıza, kulüp yöneticilerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyor, Dünya üçüncülüğümüzün ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR