Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 18:38
Advert Advert

Hendek Selman Dede Yağlı Güreşleri 3 Haziran'da yapılacak

Hendek Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri, 03 Haziran 2023 Cumartesi günü Selman Dede Er Meydanı'nda yapılacak.

YAĞLI GÜREŞ
Giriş Tarihi : 04-04-2023 12:03
Hendek Selman Dede Yağlı Güreşleri 3 Haziran'da yapılacak

Edinilen bilgilere göre, Hendek Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin 03 Haziran 2023 tarihinde Hendek Selman Dede Er Meydanı'nda yapılacağı öğrenildi.

Son yapılan Yerel ve Mahalli İdareler Seçimlerinde göreve gelen yeni yönetim, Selman Dede Yağlı Güreşleri'ni 2019 yılında şaşalı bir şekilde düzenlemişti. Sonraki yıllarda ise gerek Pandemiden dolayı gerekse de yaşanılan sel ve depremlerden dolayı güreşler yapılamamıştı. Ayrıca; geçtiğimiz yıl Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri, güreşleri yapacağımız tarihte Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu'ndan uygun bir tarih bulamadık gerekçesiyle belediye yetkilileri tarafından yapılmamıştı.

Tarih kesinleşti

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu, 2023 yılı yağlı güreş sezonunda yapılacak olan faaliyet programında Hendek Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin 03 Haziran 2023 Cumartesi günü saat: 10.00'da Hendek Selman Dede Mesire Alanında bulunan Selman Dede Er Meydanı'nda yapılacağı duyuruldu.

Öte yandan, yapılacak olan 2023 Yılı Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Güreş Ağalığını ise, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici yapacak.

AdminAdmin

YORUMLAR