Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 18:43
Advert Advert

Dursunbey Er Meydanında İlginç Tesadüf

Bu yıl 81.’incisi düzenlenen ve Kırkpınar’ı aratmayan Dursunbey Yağlı Güreşleri'nde, Başpehlivan İsmail Koç oldu. Güreşlerin ağalığını da 250 bin TL. ile İsmail Koç isimli iş adamı aldı.

YAĞLI GÜREŞ
Giriş Tarihi : 16-08-2022 12:58   Güncelleme : 16-08-2022 13:05
Dursunbey Er Meydanında İlginç Tesadüf

Dursunbey'de bu yıl 6 gün süren panayırın son günü geleneksel olarak yapılan yağlı güreşler Kırkpınar'ı aratmadı. Bu yıl Kırkpınar’da Başpehlivanlığa ulaşan Cengizhan Şimşek, İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil gibi ünlü pehlivanların katıldığı güreşler heyecan dolu mücadelelere sahne oldu. Beş bin kişinin üzerinde kişinin izlediği güreşlerde 24 Kırkpınar başpehlivanı boy gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan güreşler yapılan dualarının ardından tozkoparan elemeleri ile başlandı.

Kırkpınar'ın ünlü cazgırlarının nağmeleri ile güreşlerde heyecan dolu anlar yaşanırken, güreşleri izlemeye gelen konuklar tek tek cazgırlar tarafından anons edildi. Güreşleri; Dursunbey Kaymakamı Rahmi Bulut, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yasin Sagay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve çok sayıda davetli protokol tribününden takip etti. Başpehlivanlık güreşlerinde İsmail Koç ile Mustafa Doğan Özkaya karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen güreşin sonunda rakibini puanlamada tuş eden İsmail Koç, 81. Dursunbey Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin Başpehlivanı oldu.

Final müsabakasının ardından protokol ile hatıra fotoğrafı çekilirken, güreşlerin ağasının isminin de İsmail Koç olması ilginç bir tesadüf olarak değerlendirildi. İsmail Koç isimli iş adamı 250 bin TL. ile 2023 yılında yapılacak olan 82. Dursunbey Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin ağalığını aldı.

Kaynak: Dursunbey Belediyesi Facebook Sayfası

AdminAdmin

YORUMLAR
Bahattin Man 2 yıl önce
Tüm boyların sonuçlarını verirseniz sevinirim.