Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 17:47
Advert Advert

Gazetecilik ahlakınız yoksa ve bu kisveyi taşıyamıyorsanız Gazetecilik yapmayınız!

Cemil Tekin
Cemil Tekin
Giriş Tarihi : 29-08-2022 19:12

Ya inanın sinirden elim ayağım titriyor. Ne yazsam nasıl anlatsak bilemiyorum. Aslında bunun çok kolay bir yolu var ama eğer ki o yolu seçersem başım ağaracak. Bırakın başımın ağarmasını o yol bana yakışmayacak.

Herkes, dün Korkuteli'nde yaşananları az çok biliyor. O konuya tekrardan girip de kimsenin tansiyonunu yükseltmek istemiyorum. Konu ile alakalı ilgisi olan da bir şeyler yazıyor olmayan da. Anlayacağınız her kafadan bir ses çıkıyor. Herkes uzman oldu maşallah. Gerçi uzman olanların da hiç sesi çıkmıyor ya o da ayrı bir konu. Sosyal medya da, Tv'ler de olan siz zatı muhteremler; Megastar Ali Gürbüz, Kral Ali Gürbüz diye anlatırken röportaj için sıraya girerken, kampları ziyaret edip yiyip içip yatarken her şey güzel di de şimdi neden sesiniz çıkmıyor. Ali Gürbüz sevenlerini bu kriterden ayrı tutuyorum. Onlar dilediğini yazabilir. Her yazdıklarında da haklılar. Onların tek derdi Ali Gürbüz. Onlar Ali Gürbüz diyor başka bir şey demiyor.

Artık o kadar üzücü şeyler oluyor ki; en son Ali Gürbüz'ün eşi bile bu duruma sessiz kalmadı. Hepimiz biliriz ki; Ali Gürbüz sosyal medya kullanmıyor. Bir açıklama yapma gereği duysa, kendisinin direktifleri doğrultusunda hareket eden fan sayfaları var oradan kamuoyuna ulaşır. Adam Tarihi Edirne Kırkpınar'dan bu yana tek bir açıklama bile yapmadı, her şeyi içinde yaşadı. Ama bazıları hiç boş durmadı olayları bu duruma getirdi. Ve az evvel de belirttiğim gibi eşi daha fazla bu olaylara sessiz kalamadı ve açıklama yapma gereği duydu.

Gelelim şimdi yazımızın başlığına. Neden bu başlığı kullandım hemen onu izah edeyim sizlere. Bugün Korkuteli'nde hizmet gösteren bir haber sayfası bir paylaşımda bulundu. Belirli suçlardan dolayı kaçak durumunda olan ve geçmişte de kendisiyle resim çektirmek için yarış halinde olan kişiyle Ali Gürbüz'ün bir resmini paylaştı. Bu resmi paylaşmakta ki amaç neydi? Bu resmi paylaşmak için bir yerlerden talimat mı aldılar? Siz ki; Korkuteli'ye hizmet eden bir haber kuruluşusunuz. Siz, destek olmanız gerekirken köstek oluyorsunuz. Bırakın köstek olmayı algı yapıyorsunuz. Yapmayın! Allah'tan korkun. Korkun ki; bu tarafın öbür tarafı da var.

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR