Sadece Güreş
HV
11 HAZİRAN Pazar 04:54
Advert

MUSTAFA'DA BİZİM SERDAR'DA!

Cemil Tekin
Cemil Tekin
Giriş Tarihi : 18-03-2023 12:29

Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi usta Mustafa Çelik de bizim değerimiz, çırak Serdar Yıldırım da...

Neden böyle bir yazıyı kaleme aldım; hemen konuya geçelim isterseniz.

1-2 gün önce akşam saatlerinde, yağlı güreş basınından ismini vermek istemediğim bir kardeşim WhatsApp üzerinden bana Es-Es diye tabir edilen ekran görüntüsü gönderdi. Ekran görüntüsünün altında küçük bir not vardı; "İpler kopmuş" diye. Tabii o an adeta şok oldum. İnanmak istemedim. O not da paylaşım yapan usta Mustafa Çelik görünüyordu. Mustafa Çelik, "Serdar Yıldırım ile yollarımız ayrılmıştır. Güreş Camiasının bilgisine." demişti. Bu paylaşım herkesi şok ettiği gibi beni de şok etti. Çünkü onların ayrılacağı aklımın ucuna dahi gelmezdi...

Bir taraftan niye böyle oldu diye düşünüyorken, bir taraftan da tarafları arasam acaba yanlış anlaşılır mıyım diye de düşünmeden edemiyorum. Belirli bir süre sonra ilk önce usta Mustafa Çelik'i aradım telefonu meşguldü. Sonra çırak Serdar Yıldırım'ı aradım o da meşguldü. Daha sonra Serdar Yıldırım'ın babası Sabri Yıldırım'ı aradım ve ondan az da olsa bir şeyler öğrendim. Baba Sabri Yıldırım da bizim gibi şoktaydı. Başpehlivan Serdar Yıldırım haliyle içe dönük bir yapıya sahip olduğu için pek sır vermemiş, babanın da bu karardan çok da bilgisi yoktu. Baba Sabri Yıldırım ile konuştuktan sonra usta Mustafa Çelik'i tekrardan aradım. Ustaya bunun şaka olduğunu söyle dedim. Maalesef şaka değil Cemil abi. Ben de senin gibi bir haftadır şoktayım ama gerçek dedi. Yani ustadan anladığım bu olayların bir haftadır var olduğu. Usta Mustafa Çelik'i gerçekten tebrik ediyorum. Neden mi? Ne olursa olsun, ne yaşanmışsa yaşansın usta çırağı Serdar Yıldırım için en ufacık bir şey demedi. Asla onunla ayrılacağımız aklıma gelmezdi böyle oldu. Hepimiz için hayırlısı olsun Cemil abi dedi ve konuyu kapattı. İşte önemli olan da bu.

Şimdi gelelim işin özüne. Biz güreş severlere bu durumda ne düşüyor ona gelelim. Evet, bu hayatta olmayacak bir şey yok. Her an her şey olabilir. Biz bu yarayı asla ve asla kaşımayalım. Ne ustayı laf almak için arayalım, ne de çırağını. Bırakalım her şey olacağa varır. Böyle durumlarda zaman en güzel ilaçtır. Hiç kimse böyle olsun istemezdi. Ne usta ne de çırağı. Onun için biz onları arayarak ne ondan alıp diğerine götürelim, ne de yorum yapıp onlara fikir sunalım. Bu camiada neler oldu. Olacaktır da! Hatırlayın tecrübeli usta Bayram Ertan ile çırağı Serhat Gökmen ayrılmadı mı? Ayrıldı. Peki ya şimdi beraberler mi? Beraberler. Onun için bekleyelim ve görelim. "Su akar yolunu bulur."

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR