Sadece Güreş
HV
26 ŞUBAT Pazartesi 10:36
Advert Advert

Vakti geldiğinde konuşacağız

Yalçın Kaynak
Yalçın Kaynak
Giriş Tarihi : 13-08-2022 13:55

Belki yer yerinden oynamayacak lâkin bu camiayı kendisine kalkan edinen, kendisini görünmez adam zannedenler, adam dediysem lâfın gelişi ben adam diyeyim; siz sırtlan deyin, çakal deyin, kene deyin, ne bileyim kan emici sülük deyin...

Diyeceğim kan emici sülüğe bile hakaret olur. Sülükler pis kanı emerek zarar değil, şifa verirler. Onlar olsa olsa bataklık sineği olurlar.

Yer yerinden oynamayacak lâkin bu mahluklar öyle bir yerinden oynayacak ki; maskeleri yüzlerinden düşüp, gerçek kimlikleri, gerçek ruh halleri, gerçek amaçları ortaya çıkacak, rezil rüsva olacaklar.

Aslında zaten reziller ama kimse bilmiyor sanıyorlar.

Heeeyy siz gücünü paradan, para babalarından, makamlardan alan haklının değil, güçlünün yanında soytarılık yapan, kapı kulluğu yapanlar; size bir şey hatırlatayım. Vakti zamanı geldiğinde güçlü olan değil, haklı olan kazanacak ve sizler de asalak böcekler gibi ortada kalacaksınız.

Az kaldı az. Sıranın size gelmesini bekleyin. Bir bakmışsınız ki; bir Çarşamba günü çarşaf çarşaf yapıp ettikleriniz ortaya dökülmüş. Nerede mi? Son programda saldırıya tuttuğunuz ekranda. Yiğit düştüğü yerden kalkar hesabı biz aynı yerden kalkarken, sizin yerle yeksan olduğunuz günü de yaşarız.

Ne zaman; kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın. Unutmayın! Birilerinin dediği gibi, bir gece ansızın değil, tam tersine her zaman ki yerinde, aynı günde ve aynı saatte.

Saygılarımla...

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI TÜRK GÜREŞİNE ŞEREF GELDİ, ŞEREF VERDİ MİNDERDE PEŞREV ÇEKEN TÜRK Ne yaptın sen Mustafa? Yakışır Karapürçek'e Türkiye'nin gözü, kulağı Sakarya'da. Sakarya'nın siyasileri, hamileri, abileri, nerede? Siz şu Atasözünü duydunuz mu hiç? Sakın kaybetmeyin Ahmet Kavakçı'yı Denizli; sahip çık yiğidine, sahip çık Raşit'ine KİM KAZANDI? KİM KAYBETTİ? Sözüm güreş camiasına Minder mayosuz olmaz da, er meydanı kispetsiz olur mu? Mehmet Keçe Atak Usta İrfan Şahin Usta Necati Başar Aday Adayı Yanlış Yer, Yanlış Zaman Başpehlivanlar Şapkalı amca sen haklısın, İsmail Pehlivan sen de haklısın Kim bu er meydanındaki güzel? Pehlivana sen gel, sen gelme denilirmiş! Ne umduk ne bulduk Ters köşe yaptın sen beni başkan! Şampiyon burada Hendek'li nerede? Orada bir usta var çok uzakta Dualı Çayırdaki purolu monşerler kim? Cemil'e imkânsız de! İki Şehir Arasında Araftayım Pehlivan! Geliyor gelmekte olan SEN GEL, SEN GELME PEHLİVAN Kim ustadır, kim değil Derler, derler her şey derler Neredesin Fethi Baba? Sözüm kim'e? Sizce kim haklı? KEMER KİMİN? KİM BU DEMİR ADAM KARA YILAN OSMAN AYNUR GÖLCÜK'LÜ YILDIRAY PEHLİVAN Gölcük'lü Nedim Pehlivan Altı yapısı olmayanın, üst yapısı sağlam da değildir Yeşil Pehlivan O bir koca yörük Yine Samsun ve yine bir yiğit KOCA USTA GAZANFER KAHVECİ Faruk Akkoyun Pehlivan Onlar Ailecek Pehlivan: Anne, Baba, Oğul Pehlivan Yağlı güreş ve usta Bir ol da gel Er Meydanlarından Deprem Meydanlarına Dev Adam Ertuğrul Pehlivan Yatağı Samsun (Fatih Atlı) Çay Ocağından Er Meydanlarına Bizde Yiğitler Bitmez: "Sarı Dev, Karamürsel'li Boşnak Hüseyin" Yağlı Güreş ve Askerlik Bir yiğitten daha ne beklenir ki... Dün Mustafa Bük'tü, Bugün Recep Kara! O KENDİNİ BİLİYOR Feda-Kâr Vefa-Kâr KİM BU KILICI TUTAN EL? Er Meydanlarımızı Pehlivansız Bırakma Başkanım Olmadı Yiğitler, Olmadı Başpehlivanlar DELİ HİKMET Kispet olursa, kısmet de olur! İsa'yı ararken, Musa'dan mı olduk! Yirmisinde Genç Aslan, Kırkbeşinde Yorgun Aslan! KAYBETTİK! Birçok suçlu var, bir de suçsuz var, kim suçlu, kim suçsuz! DERDİMİZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL YAĞLI GÜREŞ VE BUKALEMUN CÖMERTLİK SADECE PARA İLE Mİ? GÜÇ İLE Mİ? MAKAM İLE Mİ? OLUR Kitabın ortasından konuşmaya devam edeceğiz Yoruldun be Ali! Feda "Kâr" Başpehlivanlık mı? Boşpehlivanlık mı?