Sadece Güreş
HV
11 HAZİRAN Pazar 03:05
Advert

Yine Samsun ve yine bir yiğit

Yalçın Kaynak
Yalçın Kaynak
Giriş Tarihi : 07-04-2023 14:27

1.92 cm. boyu, 130 kg. ağırlığı ile kaytan bıyıklı güler yüzlü, heybetli Tanju Gemici'dir bu yiğit.

Hey maşallah rabbim nazardan korusun. Tepeden tırnağa tam bir pehlivan bu yiğit. Dededen toruna pehlivan bu yiğit. Olimpiyat Şampiyonu merhum Hasan Gemici'nin torunudur bu baba yiğit. Güler yüzü aldatmasın sizi, er meydanında damarına basılmış azgın bir kaplan gibidir bu yiğit...

Balıkesir'li koca usta Safet Kayalı gibi, sert ve şiddetli el enseleri ile ünlü bu yiğit. Gündüz güneşin tepeye dikildiği, öğlen saatlerinde yıldızları gökyüzünde görmek istemeyen kızdırmasın bu yiğidi. Ne hazindir ki; Samsun halkı onları, onlar da Samsun halkını sevse de yöneticiler görmez bu yiğitleri. Taş yerinde ağırdır oysaki. İhtiyaç sahibi değil bu yiğitler yanlış anlaşılmasın sakın. Her birinin kulübü var. Yedikleri önlerinde, yemedikleri arkalarında. Mevzu yemek içmek değil zaten. Ülkemin dört bir yanı onların ve bizim konu o da değil. Lâkin, "Bülbülü altın kafese koymuşlar, ille de vatanım demiş."

Reklamını da yapıyor bu yiğitler, Türkiye'nin dört bir yanında memleketlerinin. Hem de bağlı oldukları ilin ve kulübünün.

Bana göre herkes kendi yiğidine sahip çıkarsa, işte o zaman daha iyi güreşler olur. Çekişmeli ve çetin...

Hayal görme Yalçın. Sen de olanla yetin...

Saygılarımla...

YORUMLAR