Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 17:39
Advert Advert

GELDE YAZMA

Fethi Satıcı
Fethi Satıcı
Giriş Tarihi : 03-10-2022 11:58

Yaklaşık ON yıldan beri yazıyorum, yazmaya da devam edeceğim. YAĞLI Güreş Federasyonu mutlaka kurulmalı. Yağlı güreşe yabancı, yaşamında ayağına kispet giymemiş, Er Meydanında KOL BAĞLAMAMIŞ, camiayı yakından tanımayan, bilmeyen, yağlı güreşin adeta kanserleşmiş sorun ve sorunlarını çözeceğine şahsen inanmadığım, inanamadığım bir oluşumla karşı karşıyayız.

Alt ve orta boy güreşçileri FERYAT ediyor, Aileleri çocuklarının yol, konaklama ve yiyecek masraflarını karşılayamayacak duruma geldiler. Son iki yıldır her şey % 100-200 arttı. Orta ve alt boylar 100-150-200 lira arası yolluk alıyorlar öğrendiğime göre. Allah aşkına Antalya'dan, Samsun'dan, Ordu'dan, Erzurum'dan Edirne ye otobüs bilet fiyatı nedir biliyor musunuz? En yakın il, ilçe ve beldeye bile alt boyların ulaşım ve yiyecek masrafı bir günlük 1000 lira civarında.

İşte bu önemli sorunların çözülmesi ve ortadan tamamen kalkması için TÜRKİYE YAĞLI GÜREŞ FEDERASYONU mutlaka kurulmalı. Yağlı güreşimizde onlarca SORUN ve SORUNLAR var. Hangisini yazayım?

SANKİ YAMALI BOHÇA

Yeni oluşumun bünyesinde birçok spor dalı var bu spor dallarının da kendi yapılarında, kendi içlerinde tabii ki, acil çözülmesi gereken sorun ve sorunlar var. Yeni oluşum hangi spor dalının sorununu çözsün.

Vallahi arkadaşlar konuyu daha çok uzatmayı istemiyorum. Uzun lafın kısası Türkiye Yağlı Güreş Federasyonu MUTLAKA KURULMALI ve Yağlıcılar göreve getirilmeli. Bu benim düşüncem katılırsınız katılmazsınız.

SAYGILARIMLA...

YORUMLAR