Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 16:58
Advert Advert

YOLLUK DERHAL KALDIRILMALIDIR!

Fethi Satıcı
Fethi Satıcı
Giriş Tarihi : 25-04-2023 12:51

BU ÇOK ÖNEMLİ BİR ÖNERİDİR VE MUTLAKA DİKKATE ALINMALIDIR!

Yaşım itibariyle yetmiş yılı geçkin bir süre içerisinde yağlı güreşin takipçisi ve tam içerisindeyim. Rahmetli Tekirdağlı Hüseyin ALKAYA ve Hayrabolulu Süleyman Pehlivan, Manisalı Rıfat GÜREŞEN Pehlivan, Bandırmalı Hasan ACAR dahil günümüze kadar gelen TÜM Başpehlivanları izlemiş, onların çok yakınında olmuş ve onlarla onlarca MÜLAKAT yapmış bir ağabeyiniz ve bir Basın Mensubu olarak önerim şudur.

YOLLUK DERHAL KALDIRILMALIDIR!

Başpehlivanlara tertip edilen yağlı güreş organizasyonlarında katılımları için bazılarına ödenen ve 100 bin lira veya biraz daha yukarı veya biraz daha aşağı ödendiği belirtilen YOLLUK mutlaka kaldırılmalı ve eskiden olduğu gibi ÖDÜL USÜLÜ UYGULANMALI.

MESELA:

BAŞ:

1. 75.000 TL.
2. 50.000 TL.
3. 25.000 TL.

BAŞALTI:

1. 50.000 TL.
2. 35.000 TL.
3. 20.000 TL.

Diğer boylar da aynen devam.

ŞAİBE ORTADAN KALKACAK!

Yukarıda belirttiğim açıklama ve ÖDÜL örneği uygulandığın da ki, mutlaka uygulanmalı diye düşündüm. O zaman Başpehlivan ödülü alabilmek adına kıran kırana güreş yapacak, yöre güreşlerinde oranın pehlivanına güreş bırakmayacak, güreşin heyecanı ve rekabeti çok artacak. Böyle olunca da güreş severler güreşe doyacaklar. Kırkpınar'da YOLLUK VERİLMİYOR. Bunun da bilinmesini istedim. Benim şahsi fikrim bu katılırsınız katılmazsınız.

Saygılarımla...

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI GELDE YAZMA