Sadece Güreş
HV
15 TEMMUZ Pazartesi 18:34
Advert Advert

Kitabın ortasından konuşmaya devam edeceğiz

Yalçın Kaynak
Yalçın Kaynak
Giriş Tarihi : 05-09-2022 15:39

Mevzu çok basit! Birileri çıkıyor yalan, yanlış ve yanlı cümleleri, süslü püslü sözlerle ağızlarını sağa sola yaya yaya sözlerini, üsluplarını öyle bir hale sokuyor ki; insanlar söylediklerinden hiçbir şey anlamasa da netice olarak doğru zannediyor, takdir ediyor, destek veriyor.

Bizim gibi birileri de çıkıp, kitabın ortasından eğmeden, bükmeden, kıvırmadan, kıvırtmadan ulu orta bodoslama konuşunca, bu konuşma baştan sona doğru olsa bile kimileri konuya muhatap olduğundan rahatsız oluyor. Kimileri muhataplar ile muhatap olduğundan bize hak veremiyor, destek olamıyor. Kimileri yazdıklarımıza, konuştuklarımıza hak verse de hatta konunun muhataplarının yaptıklarından rahatsız olduklarını söyleseler bile, ne hikmettir bilinmez hiçbir şey yokmuş gibi o kişilere yağ bal olup, ahbap oluyorlar.

Hele hele kimileri var, "Nasrettin hoca misali" sende haklısın sende mantığı ile, ne şiş yansın ne kebap hesabı arada gidip geliyor.

Böyle bir durumda ne yazdıklarımızın, ne yazdıklarımızı okumanın, ne de yazdıklarımızı okuyanın bir önemi kalıyor. Bu da demek oluyor ki; biz yanlış yapıyoruz. Demek ki; doğru olanı doğru zamanda, doğru yerde, doğru üslupla söylemek gerekiyor.

Tam bu konu üzerine, şu Ata sözü aklıma geldi. "Yanlış üslûp doğru sözün celladıdır." Yani biz kitabın ortasından öylebir sert üslüpta konuşuyoruz ki; insanların çoğu konuştuklarımızın doğru olduğunu bilse de, sadece çok az bir kısmı bize açıktan destek verip, haklı görebiliyor.

Netice olarak; binlerce insanı yalan yanlışlar ile avutmaktansa, onlarca insana doğruları anlatmak yeterli bizim için. Nasıl olsa bir gün mutlaka doğrular, doğru insanları bulur. Biz doğru olarak kalalım yeterki.

Yani kitabın ortasından doğruları, gerçekleri en sert, en etkili şekilde anlatmaya, yazmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla...

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Hakkını helâl et Ali! Kırkpınar'a ramak kala, 7-8 gün kala Kırkpınar öncesinde yaşananlar! Devletin zirvesi değişmedi, sen niye değiştin? Iğdırlı Hasan Pehlivan! Nihayet beklediğimiz, yıllardır dert edindiğimiz karar alındı! Zahmetsiz rahmet aramayın! HAYRET EDİYORUM, AKLIM ALMIYOR! Devlete açık mektup! Yörük Ali Destanı Tebrikler Ali! Tarihine düşman sözde gazeteciler türedi İstifa! Neden? Makam sahibi ve para babaları önünde boyun eğenler var? Cazgır kimdir? Her yöneticinin birçok yalakası vardır! Kim mağdur? YA O KOL KOPACAK, YA DA O ÇARK DURACAK! Örümcek Adam! Yaralı Aslan Cengizhan! Konya Beyşehir'den kükredi bir koçyiğit! O BİR SARI FIRTINA! Toroslara mı çıktın Ali? Baba ben pehlivan olacağım! Ne anlar Hikmet hoca güreşten! TÜRK GÜREŞİNE ŞEREF GELDİ, ŞEREF VERDİ MİNDERDE PEŞREV ÇEKEN TÜRK Ne yaptın sen Mustafa? Yakışır Karapürçek'e Türkiye'nin gözü, kulağı Sakarya'da. Sakarya'nın siyasileri, hamileri, abileri, nerede? Siz şu Atasözünü duydunuz mu hiç? Sakın kaybetmeyin Ahmet Kavakçı'yı Denizli; sahip çık yiğidine, sahip çık Raşit'ine KİM KAZANDI? KİM KAYBETTİ? Sözüm güreş camiasına Minder mayosuz olmaz da, er meydanı kispetsiz olur mu? Mehmet Keçe Atak Usta İrfan Şahin Usta Necati Başar Aday Adayı Yanlış Yer, Yanlış Zaman Başpehlivanlar Şapkalı amca sen haklısın, İsmail Pehlivan sen de haklısın Kim bu er meydanındaki güzel? Pehlivana sen gel, sen gelme denilirmiş! Ne umduk ne bulduk Ters köşe yaptın sen beni başkan! Şampiyon burada Hendek'li nerede? Orada bir usta var çok uzakta Dualı Çayırdaki purolu monşerler kim? Cemil'e imkânsız de! İki Şehir Arasında Araftayım Pehlivan! Geliyor gelmekte olan SEN GEL, SEN GELME PEHLİVAN Kim ustadır, kim değil Derler, derler her şey derler Neredesin Fethi Baba? Sözüm kim'e? Sizce kim haklı? KEMER KİMİN? KİM BU DEMİR ADAM KARA YILAN OSMAN AYNUR GÖLCÜK'LÜ YILDIRAY PEHLİVAN Gölcük'lü Nedim Pehlivan Altı yapısı olmayanın, üst yapısı sağlam da değildir Yeşil Pehlivan O bir koca yörük Yine Samsun ve yine bir yiğit KOCA USTA GAZANFER KAHVECİ Faruk Akkoyun Pehlivan Onlar Ailecek Pehlivan: Anne, Baba, Oğul Pehlivan Yağlı güreş ve usta Bir ol da gel Er Meydanlarından Deprem Meydanlarına Dev Adam Ertuğrul Pehlivan Yatağı Samsun (Fatih Atlı) Çay Ocağından Er Meydanlarına Bizde Yiğitler Bitmez: "Sarı Dev, Karamürsel'li Boşnak Hüseyin" Yağlı Güreş ve Askerlik Bir yiğitten daha ne beklenir ki... Dün Mustafa Bük'tü, Bugün Recep Kara! O KENDİNİ BİLİYOR Feda-Kâr Vefa-Kâr KİM BU KILICI TUTAN EL? Er Meydanlarımızı Pehlivansız Bırakma Başkanım Olmadı Yiğitler, Olmadı Başpehlivanlar DELİ HİKMET Kispet olursa, kısmet de olur! İsa'yı ararken, Musa'dan mı olduk! Yirmisinde Genç Aslan, Kırkbeşinde Yorgun Aslan! KAYBETTİK! Birçok suçlu var, bir de suçsuz var, kim suçlu, kim suçsuz! DERDİMİZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL YAĞLI GÜREŞ VE BUKALEMUN CÖMERTLİK SADECE PARA İLE Mİ? GÜÇ İLE Mİ? MAKAM İLE Mİ? OLUR Yoruldun be Ali! Feda "Kâr" Başpehlivanlık mı? Boşpehlivanlık mı? Vakti geldiğinde konuşacağız